ПОКРІВЛІ ГОНТОМ


З чого тільки не виготовляють покрівлі для будинків! Матеріалом можуть слугувати глина і камінь, очерет і бітум, метал і дерен. Оскільки сьогодні у моді екологічність, наближення до природи, значну популярність мають дерев'яні будинки з покрівлею гонтом, що виглядають справжніми творіннями мистецтва.

Для виготовлення гонтової покрівлі використовується найкраща стара деревина, з мінімальною кількістю дефектів, яка має високу міцність – ялина, сосна. Колись для покрівлі дерев'яних куполів церков використовували й осику, яка з роками вкривалася особливою сивиною і виглядала, як срібна.

Гонт – це поштучний покрівельний матеріал, де кожна дощечка виготовляється майже вручну. Уявіть - на 1квадратний метр дерев'яної покрівлі гонтом потрібно майже 80 дощечок.

Ліс кругляк розрізається на пеньки, видаляється зовнішня молода частина стовбуру - заболонь. З пеньків-заготівок завдяки розщепленню і розколюванню отримують дощечки, які після подальшої обробки і стануть окремими черепицями. Дощечка має вигляд клина завтовшки приблизно 9-10мм з більшої і 5-6мм з тоншої сторони. Головною відмінністю гонту є те, що він має паз з широкої сторони.

Для виготовлення дерев'яного гонту використовується саме такий метод – розколювання, а не розпилювання. Справа у тому, що розрив відбувається вздовж волокон, і внутрішні капіляри деревини не ушкоджуються, а це значно покращує якості гонту і термін його служби. На відміну від розпилювання, утворюється унікальна рельєфна поверхня, яка майже повністю гасить шум дощу.

Секрет довговічності такої покрівлі полягає не тільки у в особливостях виготовлення черепиці, а й у технології монтажу. Укладається гонт трьома шарами, для бесідки або фасаду достатньо два шари. У кожному рядку гонт бічним краєм заводиться у паз сусіднього, а гонт наступного рядку перекриває шви попереднього наполовину.

Зазвичай покрівлю з гонту не фарбують, але для тих, хто бажає мати кольорову покрівлю, можна пофарбувати її до монтажу. Колись для міцності і довговічності покрівлі гонт вкривали рідкою смолою.

Деревина споконвічно використовувалася для будівництва житла. Проте не дивлячись, що це досить розповсюджений матеріал, він має багато своїх таємниць, які відомі тільки справжнім професіоналам, таким, якими є наші майстри. Без сумнівів ви можете замовити у нас монтаж покрівлі гонтом. Це насправді надійний, перевірений віками матеріал, тож і слугувати може не одне століття.Працюємо в Україні:

Ужгород, Львів, Луцьк, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Хмельницький, Вінниця, Житомир, Київ, Черкаси!